Шахтьор Донецк и Шалке 04 извъртяха нулево реми в първи 1/16-инафинал в Лига Европа.

Двубоят се игра на „Арена Лвов“ в града в Западна Урайна, тъй като в Донецк не е вдигната забраната за провеждане на мачове заради обстановката там.

Двата отбора предложиха интересна игра, която обаче до почивката не бе материализирана с гол в нито една от двете врати.

В 68-ата минута гол на Жоел Матип от Шалке не бе зачетен заради нарушение в атака.

Четири минути преди края Кучер от Шахтьор бе изгонен с втори жълт картон.

От своя страна Брага взе ценна победа с 2:1 като гост на швейцарския Сион.

Стойкович откри резултата в полза на португалците в 13-ата минута. В 53-ата минута Конате от Сион обаче възстанови равенството. В 61-ата минута обаче Силва изведе отново Брага напред – 1:2.

В 90-ата минута Вукчевич от Брага бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Спарта Прага пък успя да надвие минимално руския Краснодар с 1:0.

Титуляр в редиците на Краснодар беше бившият играч на Левски Жоаозиньо.

Юлис се извиси над всички в 64-ата минута, за да забоде с глава топката във вратата на руснаците за крайното 1:0.