Глазгоу Рейнджърс се класира за 1/2-финалите в Лига Европа след трудна победа с 3:1 над Брага . Шотландците изравниха общия резултат в редовното време, а в продълженията Кемар Руфи вкара скъпоценния трети гол.

Първата част се разви перфектно за домакините, които поведоха с 2:0. Джеймс Таверниер първо се разписа от малък ъгъл във 2-ата, а в 44-ата минута пак той вкара от дузпа. Нарушението срещу Руфи извърши Тормена, за което получи червен картон. Противно на очакванията португалците върнаха едно попадение чрез Давид Кармо в 83-ата минута и пратиха мача в продължения. Кемар Руфи вдигна трибуните на крака в 101-ата минута с решаващ гол и осигури крайния успех на Рейнджърс.

Брага завърши мача с 9 души, след като Юри Медейрош си изпроси червен картон за спор със съдията в 105-ата минута.

На полуфиналите Рейнджърс ще играе с РБ Лайпциг.