Шотландският Глазгоу Рейнджърс победи с 2:0 като гост тима на Спортинг Лисабон и по този начин намери място на полуфиналите в турнира за Купата на УЕФА. Както е известно първият двубой в Шотландия завърши при нулево равенство.

Домакините от Лисабон бяха далеч по активният тим през целия мач, но с попадения на Жан Клод Даршевил и Стивън Уитакър през втората част Рейнджърс успя да вземе победата и да се класира за тази фаза на надпреварата за първи път в своята история.

Резултатът в двубоя бе открит след час игра, след като Даршевил се възползва прекрасно от пас отдясно и с прецизен удар с левия крак вкара за 1:0 в полза на Рейнджърс.

Домакините се опитаха да възстановят статуквото на терена, но нападателите в зелено-бяло действаха доста разконцентрирано в предни позиции.

Точка на спора сложи Стивън Уитакър, който след прекрасен пробив в последната минута на мача оформи крайния резултат – 2:0.

На полуфиналите Рейнджърс ще се изправи срещу италианския Фиорентина.