Съперникът на Левски в Лига Европа – Ред Бул Залцбург, излезе начело в класирането на австрийския шампионат, след като в среща от седмия кръг на направи равенство 2:2 като гост на Рапид Виена.

Водените от Хууб Стевенс червени бикове дори могат да съжаляват, че не победиха в двубоя със столичаните, след като водеха в резултата с 2:0 след първото полувреме.

Камерунският национал Сьомен Чой даде преднина на Залцбург в 38-ата минута, а националът на Словакия Душан Швенто удвои за Ред Бул секунди по-късно.

Рапид обаче се представи по-силно след почивката и намали с гол на Щефен Хофман в 57-ата. Резервата Хамди Салихи донесе равенството на виенчаните с попадение в 83-ата минута.

Ред Бул е първи в Австрия с 14 точки, с една повече от Щурм Грац, който е с мач по-малко. Рапид е на седмо място с девет точки.

Съставът на Ред Бул Залцбург: Афолаби, Густафсон, Янко, Лайтгеб (87’- Аугустинусен), Покривац, Швеглер, Секагя, Швенто (90’- Владавич), Чой, Улмер, Циклер (82’- Нелисе)