Реал Сосиедад взе добър аванс от два гола срещу Абърдийн след първия мач между двата отбора от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Баските спечелиха с 2:0 двубоя на стадион „Аноета“.

Домакините можеха да поведат в 18-та минута, но ударът на Финбогасон бе неточен.

Реал Сосиедад имаше надмощие през първото полувреме, но не успя да реализира създадените положения.

Реал Сосиедад поведе в резултата в 53-та минута, когато Финбогасон стреля опасно, Логан не успя да избие добре топката и я подари на Сурутуса, който не пропусна да вкара за 1:0.

Баските можеха да удвоят преднината си в 64-та минута, но след удара на Маркел топката срещна гредата.

Реал Сосиедад реализира втория гол в срещата в 67-та минута, а негов автор бе Серхио Каналес.

Реал Сосиедад продължи да доминира на терена и в 79-та минута, след удар с глава на Иниго Мартинес топката срещна гредата.

Реваншът в Шотландия е след една седмица.