Испанският Реал Сосиедад постигна втора победа над Мидтиланд в плеофите на Лига Европа и заслужено намери място на осминафиналите в турнира.

Домакините се наложиха с 5:2 на своя „Аноета” и след успеха с 2:1 в първата среща в Дания, продължават напред в турнира с общ резултат 7:3.

Срещата започна отлично за Реал Сосиедад, чийто тим поведе в резултата още в 5-ата минута, когато Браис Мендес бе точен. Лука Сучич удвои за домакините след 18 минути игра, но след това започнаха проблемите за „синьо-белите”.

След сериозно отпускане в редиците на испанския тим, футболистите на Мидтиланд се възползваха по най-добрия начин и на свой ред до почивката реализираха два безответни гола за 2:2. Първо Адам Букса реализира от дузпа, а Дарио Осорио възстанови равенството.

В добавеното време на първата част Лука Сучич вкара втория си гол в мача, довеждайки нещата до 3:2 в полза на Сосиедад.

В 70-ата минута на срещата Даниел Силва от състава на гостите бе изгонен с директен червен картон заради груба проява.

Това определено наклони много сериозно везните в полза на Реал Сосиедад, чийто тим вкара нови два гола чрез Микел Оярсабал от дузпа и Ори Оскарсон в добавеното време за крайното 5:2.