Първите срещи от сблъсъците Галатасарай - Байер Леверкузен и АЕК – Хетафе завършиха при равенства и по този начин интригата остана за реваншите, които са на 21 февруари.

На негостоприемния „Али Сами Йен” „аспирините” успяха да удържат турците и да се поздравят с краен резултат 0:0.

Срещата премина сравнително равностойно, като единствено в последните минути домакините натиснаха своя съперник, но така и не можаха да стигнат до гол.

Подобно бе развитието и на стадиона в Атина до последните минути, които предложиха два гола на зрителите. Първо гостите откриха резултата в 86-тата минута, когато Рубен Де ла Ред с изстрел от границата на наказателното поле не остави шансове на Морето.

След гола домакините реагираха като ужилени и се впуснаха в устремни атаки, които доведоха до изравняване четири минути след края на редовното време. В герой се превърна Исмаел Бланко, който върна шансовете на гръцкия отбор за класиране в следващата фаза.