Първият съперник на Лудогорец в Лига Европа  - Славия Прага спечели с 3:0 срещу друг противник на „орлите“ в европейския турнир  - Виктория Пилзен. Тимът от чешката столица обаче даде свидна жертва, след като нигериецът Игох Огбу получи тежка контузия още в средата на първото полувреме. Най-вероятно централният защитник ще бъде опериран и ще бъде дълго време извън игра.

Славия Прага, който гостува на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград тази сряда, вкара и трите си гола през първото полувреме.

В 10-ата минута Ян Борил стигна до отскочила топката и я мушна в мрежата на гостите – 1:0. Малко преди почивката резултатът стана 2:0. Моймир Хитил падна на тревата, след намесата на защитник. Първоначално съдията Далибо Черни не отсъди бялата точка, но след преглед с ВАР посочи бялата точка. Томаш Хори реализира дузпата и резултатът стана 2:0. В 5-ата минута на добавеното време на първата част Лукаш Провод стреля от дистанция и вкара третото попадение.

Славия Прага е лидер в класирането с 22 точки, а Виктория Пилзен е трети със 17.