ПСЖ успя да измъкне минимален успех с 2:1 над Бенфика в първия мач от 1/8-финалите от турнира за Купата на УЕФА. Гостите от Бенфика поведоха в 9-та минута чрез звездата си Шимао. Домакините направиха шеметен обрат в края на първото полувреме и в рамките на 5 минути Педро Паулета и Фро се разписаха в противниковата врата.

Второто полувреме домакините играха тактически правилно и задържаха повече топката. Гостите се опитаха да изравнят, но хубави положения пред вратата на парижани изпуснаха Миколи и Дерлей. В 73-та минута Паулета получи хубав пас от Сисе, освободи се бързо от опеката на Андерсон и стреля, но Ким лови.

ПСЖ: Ладро, Розенал, Менди, Арманд (79’ Драме), Сахо, Сисе, Шантом, Ротен (61’ Гаярдо, 73’ Мулумбу), Фро, Калу, Паулета.

Бенфика: Ким, Андерсон, Луизао (33’ Мариньо), Лео, Нелсон, Петит, Шимао, Карагунис, Коимбра (72’ Бето), Дерлей (68’ Нуно Гомеш), Миколи.