Байер Леверкузен ще играе на осминафинал в турнира за Купата на УЕФА, след като удържа реми 0:0 като гост на Блекбърн. В първата среща бившият отбор на Димитър Бербатов победи с 3:2 в Германия.

Двубоят в Блекбърн не блесна с особено качество, като амбициите на английския тим не успяха да се реализират срещу твърдата защита на немския отбор.

Звездата на Блекбърн Мортен Гамст Педерсен имаше най-сериозните възможности пред вратата на Ханс Йорг Бут, като изпълни няколко чудесни преки свободни удари в първите 15 минути. Най-чистото положение обаче се откри пред Бени МакКарти, който получи хубав пас от Педерсен, но ударът му мина покрай гредата.

МакКарти пропусна още един шанс, когато Бут изпусна топката, но успя пак да я улови точно пред краката на нападателя.

През второто полувреме Блекбърн излезе на терена, решен да победи. Дейвид Дън шутира добре, но Бут отново спаси.

Златният шанс за Бени МакКарти дойде минути преди края на мача, когато Педерсен го изведе по перфектен начин, но южноафриканеца отново не намери вратата.

На осминафинал Байер Леверкузен вече чака победителя от мача Ланс-Панатинайкос.