Затъналият в проблеми в испанската Ла Лига - Виляреал (19-ти в шампионата) шокира Спортинг Лисабон на "Ещадио Жозе Алваладе" и го победи 1:0 в първи 1/16-финал в Лига Европа.

Единственото попадение в двубоя падна още в 3-ата минута, когато левият полузащитник Алфонсо Педраса заби страхотен гол с мощен шут от десетина метра. 22-годишният футболист вкара дебютния си гол в Европа още в третата минута, когато засече центриране, рикоширало преди това в двама бранители на португалците.

С този успех Виляреал става едва третият отбор в Лига Европа, който в 5 поредни мача не допуска попадение (след Наполи през 2015 г. и Ред Бул Залцбург през 2017 г.).

Спортинг Лисабон Виляреал

източник: Gulliver/GettyImages

Спортинг завърши срещата с 10 души, след като втори жълт картон (77') получи левият бранител Маркос Акуня.

След края на двубоя някои от феновете по трибуните развяха бели салфетки и кърпи, освирквайки своите играчи.

В средата на второто полувреме Рафиня проби чудесно по фланга и центрира прострелно към наказателното поле, където Бас Дост засече от движение, но вратарят на гостите Андрес Фернандес показа рефлекс и отрази техничния удар.

В 75-ата минута, Рафиня нацели гредата, а секунди след това „лъвовете“ останаха с един по-малко на терена.

В даденото от рефера 5-минутно продължение се стигна до сериозни сблъсъци между футболистите, довели до три жълти картона.

Така Виляреал записа първа победа след 10 мача без такава и чака по-спокойно реванша, който е след седмица в Испания.

Спортинг Лисабон - Виляреал 0:1

0:1 Алфонсо Педраса 3'