Истинско чудо сътвори шампионът на Русия Зенит Санкт Петербург, който успя да отстрани Олимпик Марсилия в турнира за Купата на УЕФА.

Първият двубоя между двата тима завърши 3:1 за френския гранд и крайният победител изглеждаше ясен.

В днешния мач обаче Зенит победи с 2:0 и след общ резултат 3:3 и скъпоценен гол на чужд терен продължава напред.

В главен герой за тима на Зенит се превърна Павел Погребняк, който вкара и двата гола за руския тим.

Първият гол в срещата падна в 39-тата минута след груба грешка на френската отбрана, която се опита да направи изкуствена засада, но Андрей Аршавин остана в удобна позиция и с глава подаде към Погребняк, който с удар по земята вкара под плонжа на Стив Манданда.

Този гол подейства като допинг на руските футболисти, които след почивката продължиха с натиска си през вратата на Марсилия.

Решителното второ попадение обаче падна чак в 78-мата минута, а в прегръдките на своите съотборници отново бе Погребняк. Константин Жирянов подаде отдясно на резервата Фатих Теке, който перфектно центрира в наказателното поле за нападателя, който вкара за 2:0 със своя седми гол в турнира за сезона.