Серията от шест поредни победи на Ред Бул Залцбург бе спряна точно преди домакинския мач срещу Левски в Лига Европа в четвъртък.

Червените бикове загубиха с 0:1 при гостуването си на Аустрия Виена, като след този двубой от 11-ия кръг двата отбора се изравниха на върха в класирането в австрийската Бундеслига с по 23 точки.

Единственото попадение вкара Златко Юнузович в 20-ата минута на двубоя. Треньорът на Ред Бул Хууб Стевенс бе видимо недоволен от играта на своя тим и направи и трите си смени до 66-ата минута, като извади от игра голмайстора Марк Янко още на почивката и го замени с ветерана Александър Циклер.

Промените не помогнаха особено на Залцбург, като тимът дори доигра двубоя с десет човека, след като в 63-ата минута Никола Покривац бе изгонен с втори жълт картон.

Съставът на Ред Бул Залцбург: Дудич (55’ - Цьомер), Густафсон, Янко (46’ - Циклер), Лайтгеб, Покривац, Шимер, Швеглер, Секагя, Швенто, Тчой, Юлмер (66’ - Йежек).