Виктория Пилзен си осигури предсрочно класиране в 1/16-финалите на Лига Европа, след като победи ФКСБ – бившия Стяуа Букурещ – с 2:0. Позитивната развръзка за чехите нямаше да стане факт, ако не бе и резултатът от другата среща в група G, в която швейцарския Лугано надигра Апоер Беер Шева с 1:0.

Румънците си бяха осигурили място в елиминационната фаза още след миналия кръг. Въпреки всичко те излязоха с оптимален състав срещу Виктория на „Доосан Арена”. След нулево първо полувреме Милан Петржела откри резултата в 49-ата минута след чудесна асистенция на Хорошовски.  Халфът прехвърли цялата отбрана на ФКСБ и остави съотборника си съвсем сам срещу вратаря.

В 76-ата минута Томаш Хорава отправи тежък шут от дистанция, а застаналия около точката на дузпата с гръб към вратата Ян Копич отклони кълбото неспасяемо в мрежата на противника – 2:0.

По този начин Виктория събра 9 точки на сметката си и се бетонира на второто място зад ФКСБА. Те няма да бъдат изместени от Лугано (6 пункта), тъй като имат по-добри показатели в преките двубои – загуба с 2:3 навън и победа с 4:1 у дома.