Панатинайкос спечели балканското дерби с Динамо Букурещ с 3:0 в мач от група F на Лига Европа, като по този начин гърците си подсигуриха участието в следващата фаза на турнира.

Двата отбора играха доста равностойно през първото полувреме, като положенията пред двете врати бяха малко.

В началото на второто полувреме гръцкия отбор все пак стигна до гол в 55-та минута дело на Анте Рукавина.

В последните минути на срещата звездата на Панатинайкос Джибрил Сисе отбеляза два гола в 80-та и 85-та минута, с които затвърди успеха на „зелените”.

Щурм Грац постигна минимална победа с 1:0 срещу Галатасарай, като старши треньорът на турския гранд Франк Рийкард заложи на голяма част от футболистите, които рядко взимат участие в мачовете до този момент.

Единственото попадение в срещата отбеляза Байхлер в 20-та минута.