Панатинайкос постигна много трудна домакинска победа с 3:2 срещу Рома, след като обърна „вълците” в първия мач от 1/16-финалите на турнира.

Гостите поведоха в 29-та минута, когато Мирко Вучинич се разписа във вратата на Цорвас.

В 39-та минута Клаудио Раниери бе принуден да направи смяна на вратарите, след като Жулио Сезар се контузи, а на негово място се появи Дони.

Гърците успяха да изравнят в 66-та минута, когато Димитрис Салпингидис бе точен за 1:1.

Рома отново поведе в резултата, след като Писаро реализира отсъдената дузпа, която бе доста спорна.

Домакините успяха да стигнат до обрат в последните минути на мача, когато в 84-та минута Христодулопулос вкара за 2:2.

Джибрил Сисе донесе победата на Панатинайкос в 89-та минута.

Атлетик Билбао успя да стигна до равенство 1:1 срещу Андерлехт на своя „Сан Мамес”.

Биля даде гол аванс за белгийците в 34-та минута, а Сан Хосе изравни в 58-та минута и запази шансовете на баските.