Панатинайкос постигна шокираща победа с 3:2 при гостуването си на Рома от 1/16-финалите на Лига Европа. По този начин гърците се класираха за осминафиналите с общ резултат 6:4.

Мачът започна отлично за „вълците”, които поведоха още в 11-та минута след попадение на Йон Арне Рийзе.

В края на полувремето обаче футболистите на Панатинайкос успяха да обърнат напълно развоя на мача реализирайки цели три гола.

В 40-та минута гостите от Атина получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Джибрил Сисе.

Само три минути по-късно в 43-та Сотирис Нинис направи безпомощен Дони.

В 45-та минута Нинис подаде на Сисе, който отбеляза своя втори гол в мача и направи резултата 1:3.

През второто полувреме домакините от Рома успяха да върнат само едно попадение дело на Даниеле де Роси.

Панатинайкос завърши мача с човек по-малко, след като Костас Кацуранис бе изгонен в 90-та минута за втори жълт картон.

Панатинайкос ще срещне в осминафиналите победителя от сблъсъка Стандарт Лиеж – Залцбург.

Галатасарай загуби с 1:2 като домакин от Атлетико Мадрид и „дюшекчиите” продължават за следващата фаза с общ резултат 2:3.

Симао даде аванс от един гол за гостите в 63-та минута, но Кейта изравни само три минути по-късно в 66-та.

Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Канер бе изгонен с втори жълт картон в 81-та минута.

Диего Форлан донесе победата за Атлетико Мадрид в 90-та минута.

В следващата фаза Атлетико Мадрид ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Евертън и Спортинг Лисабон.