Шотландският Рейнджърс завърши 1:1 с Осасуна в първия мач от 1/8-финалите от турнира за Купата на УЕФА. Гостите откриха резултата в 17-та минута чрез Луис Гарсия. Домакините успяха да изравнят в даденото от съдията продължение чрез Хемдани.

Гостите доминираха през всичките 90 минути и затова са показателни 14 удара, които бяха отправени към вратата на Клос. Уебо и Некунам се редуваха да изпускат през първата част, а след почивката нещата не се промениха. В 64-та минута камерунецът Уебо бе изведен очи в очи със стража на шотландците, но стреля покрай него в аут. Шест минути по-късно Бойд стреля от движение, но Рикардо Лопес се намеси авторитетно и улови топката.

Рейнджърс: Клос, Уейър, Ехоиг, Мъри, Хътън, Томсън (66’ Пършо), Фъргюсън, Хемдани, Бърк, Адам (46’ Ново), Бойд (87’ Себо).

Осасуна: Рикардо Лопес, Искиердо, Фланьо, Куеяр, Монреал, Раул Гарсия, Давид Лопес, Хианлу (77’ Хуанфран), Муньос, Некунам, Уебо (82’ Ромео).