Изпитващият сериозни проблеми във френското първенство Сент Етиен продължава да изненадва в турнира за Купата на УЕФА. Тимът от Лига 1 се наложи с 3:1 като гост на Олимпиакос в 1/16-финална среща и до голяма степен предреши изхода от сблъсъка.

Гръцкият тим изживя истински кошмар, като още през първото полувреме получи два гола. В 12-та минута се разписа Илан, а три минути преди почивката във вратата на домакините се отчете и Джофри Дерни.

Предраг Джорджевич върна едно попадение в 63-та минута, което падна от дузпа, като така малко върна надеждите на Олимпиакос. Успокоението на гръцките фенове обаче бе само до последната минута, когато френският национал Бафетимби Гомис реализира и трети гол във вратата на Никополидис.

Реваншът на 26 февруари във Франция със сигурност ще е емоционален, но Сент Етиен ще използва открилият се шанс да постигне нещо този сезон, в който дори е застрашен от изпадане от Лига 1.