Нов скандал с незачетен гол при ясно преминалата голлинията топка избухна на мач от Лига Европа.

Потърпевшият сега бе тимът на Аякс, който трябваше да поведе на Легия във Варшава с гол на Дейви Клаасен още в 8-ата минута, но вместо това мачът приключи 0:0.

Топката, изстреляна от холандския халф, видимо премина с целия си обем голлинията, преди да бъде избита от вратаря на поляците Маларж.

Испанска съдийска бригада работеше в този мач, а основният виновник за неправилно преценената ситуация е петият съдия Клос Гомес, който имаше перфектна и близка позиция до положението, но не го видя добре.

След края на мача Клаасен съжали, че в Лига Европа все още не се използва технологията на голлинията.

Интересно е да се отбележи, че неотдавна гол на Барселона, при който топката бе преминала с над половин метър голлинията, също не бе зачетен от испански съдии, този път в Примера дивисион.

Интересен международен дебют пък имаше синът на бившата звезда Патрик Клуйверт – Джъстин Клуиверт. 17-годишният футболист се появи в игра за Аякс в 73-ата минута, но трябваше да напусне в 86-ата, тъй като съотборникът му Тете бе изгонен и в игтра бе вкаран допълнителен защитник.