Селтик може и да се реваншира за изненадващата си загуба от гибралтарския Линкълн Ред Импс в Шампионската лига, но феновете на Хартс ще трябва да се готвят за тежки дни. Причината е, че техните любимци допуснаха огромна издънка във втория квалификационен кръг на Лига Европа, където отпаднаха от малтийския Биркиркара.

Отборът от скромната островна държава сътвори истински подвиг при гостуването си на Албиона, като спечелиха реванша с 2:1. Така след нулевото реми в първата среща малтийците продължиха напред, където ще срещнат руския ФК Краснодар.

Мачът можеше да се развие по много различен, ако в 35-ата минута Буабен бе вкарал отсъдената за Хартс дузпа. Той обаче не успя да го стори, а след почивката малтийците нанесоха ударите си чрез Бубалович (55') и Ерера (66'). Конър Самън върна един гол за Хартс четвърт час преди края, ала това бе всичко.