Нюкасъл преодоля Зулте-Варегем и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на УЕФА. „Свраките” се наложиха с 1:0 с попадение на Обафеми Мартинс в 68-та минута и с общ резултат от 4:1 продължават напред.

Нигериецът отбеляза хубав гол, като прехвърли елегантно топката над главата на вратаря Сами Босут.

През първото полувреме Нюкасъл пропусна още добри положения пред Босут, докато белгийската изненада в турнира имаше шанс на два пъти да отбележи.

Пред Джеймс Милнър се откри възможност да вкара малко преди Мартинс, но младокът не засече добре пас на Алберт Луке. Милнър бе и най-полезният играч в отбора на Глен Рьодер, като подаде доста добри пасове.

Въпреки че това не бе най-силният мач на Нюкасъл, техният актив в Европа е впечатляващ – отборът продължава на осминафинал с 12 поредни победи.

Следващият съперник на английския тим е АЗ Алкмаар.