Нюкасъл се наложи категорично с 3:1 като гост на Зулте-Варегем в среща от 1/16-на финалите в турнира за Купата на УЕФА. „Свраките” нямаха никакви проблеми и натрупаха добра преднина преди реванша след седмица.

Въпреки че в гостуванията си в Премиършип „свраките” не се представят много убедително, те продължават страхотния си сезон в Европа.

След нулево първо полувреме, домакините откриха резултата, но тяхно съжаление, Динделю вкара топката в собствената си врата за 0:1. Киърън Дайър нахлу в наказателното поле, а ударът му по тревата бе отразен от защитника на Зулте и топката влезе право във вратата на Мерлие.

В 59-та минута гостите удвоиха, след като съдията на мача Антон Генов отсъди дузпа за нарушение на стража Мерлие срещу Деймиън Дъф. Обафеми Мартинс нямаше проблем и реализира от единайсетметровия удар.

Последваха няколко добри шута на Сибиерски и Мартинс, но противно на очакванията домакините от Зулте успяха да върнат едно попадение. Д`Аене засече с глава центриране на Лорис Рейна и запази надеждите на Зулте за реванша.

15 минути преди края на двубоя Антоан Сибиерски оформи крайното 1:3. Французинът се разписа след самостоятелна акция и възстанови аванса на Нюкасъл. Сибиерски вече има четири гола в седемте мача на английския отбор в еврокампанията.