Отборът на Наполи се реваншира пред феновете си за поражението от Йънг Бойс в предишния кръг на груповата фаза на Лига Европа и на собствен терен надигра швейцарците с 3:0. Възпитаниците на Рафаел Бенитес можеха да стигнат далеч по-убедителен резултат, но стражът на гостите Ивон Мвого направи много силен мач и със сигурност спаси отбора си от разгром.

Италианците не се церемониха особено с „жълто-черните“ и още от първия съдийски сигнал ги натикаха в собствената им половина. Много бързо започнаха да лъсват неточностите в играта на Йънг Бойс и в 14-ата минута Лоренцо Инсиние направи хубав рейд отляво и пробва изстрел от границата на наказателното поле, който беше спасен от Мвого.

В 20-ата минута добра комбинация между Дуван Сапата и Джонатан де Гузман завърши с шут на холандеца от около 20-ина метра, прелетял много малко над гредата. Халфът можеше да се реваншира три минути по-късно, но изстрелът му с глава след центриране от ъглов удар прелетя покрай десния стълб.

В 44-ата минута Инсиние направи нов набег през центъра и с левачката стреля под гредата от около 23 метра. Мвого отново с показа герой и със страхотна изява изби в корнер. Тъкмо този ъглов удар доведе до откриването на резултата. Де Гузман опита центриране, което не се получи, след което топката се озова отново в него. Полузащитникът я побутна назад и почти от тъчлинията изпрати фалцов удар, влетял в далечния горен ъгъл – 1:0.

След почивката Наполи продължи с лека ръка да пропуска страхотни ситуации, като Инсиние и Сапата не можаха да оползотворят усилията на колегите си.

Все пак успокоението дойде в 65-ата минута, когато Сапата направи нечуван рейд през няколко бранители. Колумбиецът надбяга двама противници, след което прокара кълбото между краката на трети, преди с успореден пас да намери Де Гузман пред празната врата и холандецът не го разочарова – 2:0.

След този гол везувианци видимо намалиха оборотите, а грешка в отбраната на Йънг Бойс направи преднината им класическа. Де Гузман открадна кълбото пред наказателното поле на швейцарците и с шут под гредата оформи своя хеттрик.

В другия мач от групата Спарта Прага не срещна никаква съпротива срещу тоталния аутсайдер Слован Братислава и постигна изразителен успех с 4:0. На два пъти за чехите беше точен дежурният им голмайстор Давид Лафата, а по един гол добавиха Ладислав Крейчи и Намойнесу Коста.

Така чехите излязоха на първото място в групата с 9 точки и голова разлика 11:4, докато италианците остават втори със същия точков актив и голова разлика 8:3. Йънг Бойс се срина до третото място с 6 точки, а с четири загуби Слован заема последната позиция.