Рубин победи Апоел Тел Авив с класическото 3:0 в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа и по този начин на 99% се класира за следващия етап на турнира.

Двубоят бе под сериозна въпросителна поради ужасяващите атмосферни условия в Казан. Все пак, мачът се игра при температура минус 14 градуса, което обаче не попречи на руснаците да отбележат цели три гола.

Резултатът бе открит още в 14-та минута от Александър Бухаров, а отново той удвои преднината на своя отбор в 23-та минута. Крайното 3:0 оформи Сергей Семак, който в 69-та минута от близко разстояние засече пас на голмайстора Бухаров.

Реваншът в Тел Авив е на 25 февруари, но след резултата от първия мач той по-скоро ще има протоколен характер.