Казахастанският Астана се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи с 2:0 арменския Пюник в ответния мач. Така с общ резултат 6:1 от двете срещи тимът на старши треньора Станимир Стоилов и Атанас Курдов продължава напред в турнира.

Българският нападател отново бе титуляр за казахстанците, като остана на терена през всичките 90 минути, но за разлика от предния път не успя да се разпише.

Астана не можеше да се надява на по-добро начало на реванша, като успя да открие резултата след само 13 минути игра. Точен за домакините беше Бауржан Джолчиев.

Това окончателно сломи надеждите на арменците, които инкарисаха второ попадение десетина минути предикрая. В 79-ата за крайното 2:0 се разписа Дмитрий Шомко.

В следващия кръг Астана ще се изправи срещу далеч по-сериозен съперник в лицето на израелския Апоел Тел Авив.