Станимир Стоилов и неговият Астана взеха победата с 2:1 над АПОЕЛ Никозия, с Живко Миланов в състава си и запазиха надежди за класиране на шестнайсетина финалите в Лига Европа.

С трите точки  Астана стана трети в група "B" с 5 точки и запазва теоритични шансове да се класира напред.

АПОЕЛ пък е първи във временното класиране с 9 точки.

Двата гола за победата вкараха Марин Аничич и Джордже Десподович.

Бъгаринът Живко Миланов изигра цял мач за отбора от Кипър.

Още в 5-ата минута Серикжан Мужиков създаде опасност за вратата на АПОЕЛ.

В 26-ата минута Димитри Шомко имаше шанс да открие резултата с удар от далечна дистанция, но топката мина покрай вратата.

В 31-ата минута, при първата по-опасна атака в полза на АПОЕЛ, Георгиос Ефрем откри резултата. След подаване с глава, Ефрем стреля мощно и не остави шанс на стража на Астана.
В 33-ата минута кипърския тим остана с човек по-малко след червен картон за Инаки Астиз.

В началото на втората част Ефрем се опита да увеличи преднината на отбора си, но защитата на казахстанци успя да избие топката.

В 60-ата минута обаче, Марин Аничич изравни резултата (1:1). Грешка в защитата на АПОЕЛ им струва скъпо и Аничич се разписа от близка дистанци.

В 82-ата минута Кабананга беше в изгодна позиция да даде преднината на казахстанския тим, но изстрелът му не намери вратата.

Само две минути по-късно Астана вкара за 2:1. Джордже Деспотович донесе важната победа за отбора си.