Руският гранд Зенит Санкт Петербург трябваше да прави пълен обрат за победата с 3:1 над норвежкия Молде в техния първи плейофен мач от Лига Европа. След като момчетата на Сергей Семак губеха на почивката, през втората част бяха пълни господари и взеха комфортен аванс преди реванша.

През първото полувреме Зенит определено не игра по най-добрия начин и макар да не бе особено заплашен, се оказа назад в резултата три минути преди паузата. Тогава една изритана напред топка не беше изчистена добре от Миха Мевля и тя попадна право у Ерик Хестад. Той без да се замисля стреля прецизно и ниско от границата на вратарското поле, а кълбото срещна десния стълб и спря в мрежата – 0:1.

След почивката Зенит демонстрира съвсем друго лице, макар че трябваше да почака доста за изравняването. То стана факт в 71-ата минута, когато аржентинецът Себастиан Дриуси центрира нелошо отляво, а на първа греда мощният Артьом Дзюба спечели битката „на втория етаж”. Изстрелът на руския национал с глава не бе особено добре насочен, но и вратарят на Молде реагира лошо – 1:1.

Девет минути по-късно домакините стигнаха до втория си гол. Дзюба получи нова топка от фланга, този път по трева в наказателното поле и от трудна позиция нанесе страхотен шут по диагонала от около 10-12 метра. Кълбото срещна десния стълб и се върна навътре към терена, за да може Антон Заболотний да направи успешна добавка – 2:1.

В последната минута на срещата Зенит си осигури до голяма степен спокоен реванш. Домакините стигнаха до корнер, който предизвика кратко меле във вратарското поле. Там Заболотний чукна кълбото към Мевля и централният защитник нямаше как да сбърка на около 2 метра пред зейналата врата – 3:1.