Руският Зенит Санкт Петербург създаде една от изненадите на турнира Лига Европа в третия квалификационен кръг, след като победи с 8:1 Динамо Минск след продължения и се класира напред. В първия мач те бяха допуснали поражение с 0:4. С общ резултат 8:5 руският тим е напред.

Головата фиеста започна в 22-ата минута, след като Паредес изведе Зенит напред. През втората част Нобоа направи 2:0 в 66-ата минута, но шест минути по-късно Зенит остана с човек по-малко след като от терена беше изгонен авторът на първия гол Паредес.

Въпреки това Артьом Дзюба реализира две попадения в 75-ата и 78-ата минута и прати двубоя в продължения.

В 99-ата минута Сейду Яхая върна един гол и надеждите на Динамо Минск, последваха четири попадения във вратата на Динамо като Дриуси, Дзюба от дузпа, и Роберт Мак на два пъти (единият от дузпа) оформиха крайния резултат. В последната минута на срещата Максим Швецов от беларуския тим беше изгонен за втори жълт картон.