Залцбург победи Рома с 1:0 в първи елиминационен мач в Лига Европа. Единственото попадение в мача падна в 88-ата минута, когато се разписа Николас Капалдо. "Вълците" изпуснаха няколко добри положения чрез Тами Ейбрахам и Андреа Белоти, а в края допуснаха грешка, от която "биковете" се възползваха и взеха крехък аванс преди реванша следващата седмица.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

Първият удар към една от двете врати беше дело на Лука Сучич. Хърватинът шутира от далечна дистанция, но доста неточно. В 9-ата минута Николас Капалдо получи пред наказателното поле и отправи удар, който беше спасен от Руи Патрисио.

В 24-ата минута Филип Кьон не се затрудни с удар от дузпата на Тами Ейбрахам. Малко след товаНикола Залевски проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Ейбрахам стреля с глава над вратата.

В 43-ата минута "вълците" пропуснаха отлична възможност за гол. Браян Кристанте със страхотен пас изведе Ейбрахам, който се освободи от Страхиня Павлович, напредна и отправи удар, който Филип Кьон изби. Топката се озова в Амар Дедич, който опита да изчисти, но уцели тялото на Кьон. Вратарят обаче успя да реагира и улови.

В 56-ата минута Капалдо се озова на стрелкова позиция и отправи удар към вратата, но след рикошет в игра на Рома се стигна до ъглов удар. След час игра Зайвелд намери Адаму, който от няколко метра с глава отправи удар в аут.

В 81-ата минута Рома отново беше много близо до гол. Крис Смолинг свали с глава топката след центриране от корнер за Андреа Белоти. Нападателят отправи удар от 2-3 метра, но Кьон успя с една ръка да избие, след което топката срещна горната греда и попадна в обятията на вратаря.

В 88-ата минута Залцбург откри резултата. Централният защитник Павлович напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Капалдо беше оставен непрокрит и с глава матира Патрисио за 1:0.

Залцбург - Рома 1:0

1:0 Николас Капалдо (88)

Залцбург: 18. Филип Кьон, 70. Амар Дедич, 22. Умар Соле, 31. Страхиня Павлович, 17. Андреас Улмер, 7. Николас Капалдо, 27. Люка Гурна-Дуа, 13. Николас Зайвалд, 21. Лука Сучич, 11. Фернандо, 77. Ноа Окафор

Рома: 1. Руи Патрисио, 23. Джанлука Манчини, 3. Ибанес, 6. Крис Смолинг, 59. Никола Залевски, 92. Стефан ел Шаарауи, 4. Браян Кристанте, 8. Неманя Матич, 7. Лука Пелегрини, 21. Пауло Дибала, 9. Тами Ейбрахам