Ювентус успя да вземе категорична победа с 3:0 срещу Нант в реванш от плейофите на Лига Европа. Първият мач завърши при равенство 1:1 на "Алианц Стейдиъм". Анхел Ди Мария откри резултата още в 5-а минута, а в 20-а той удвои резултата от 11 метра. Отново аржентинеца оформи своя хеттрик в 78-а минута, което се оказа и последното попадение в мача.

Гостите направиха силен старт на мача и бързо охладиха домакинския ентусиазъм. Анхел Ди Мария успя да се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и да вакра за 1:0.

Италианците продължиха да се справят по страхотен начин и общо взето решиха всичко до 20-а минута. Защитникът на французите Палоа извърши нарушение в наказателното, заради което получи директен червен картон, а Ди Мария не сбърка за 2:0.

Филип Костич затрудни вратаря Лафонт с мощен изстрел отдалеч в 45-а минута, но стражът се справи.

"Бианконерите" продължиха да контролират спокойно мача, като не си даваха особен зор, за да стигнат до трето попадение. В 67-а минута Куадрадо имаше шанс, но пропусна от около точката на дузпата.

Момчетата на Макс Алегри, все пак, успяха да вкарат гол, след като Ди Мария простреля Лафонт с глава за 3:0.

Ето и съставите на двата тима:

Нант: Лафонт, Симон, Кастелето, Жирото, Палоа, Сентонз, Сисико, Моле, Чиривея, Делор, Блас;

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Данило, Бремер, Сандор, Локатели, Фаджоли, Рабио, Костич, Кийн, Ди Мария;