Уест Хем почти си осигури класиране за фазата на директните елиминации на Лига Европа. Лондончани завършиха 2:2 при гостуването си на белгийския Генк и са водач в група H с 10 точки, докато днешният им съперник е втори с шест точки по-малко. По-късно днес е другият мач в групата между Рапид Виена и Динамо Загреб. Срещата бе под номер 100 за Дейвид Мойс като мениджър на "чуковете".

Ранен гол на Йосеф Пейтсил даде преднина на Генк още в четвъртата минута. Уест Хам направи пълен обрат след почивката. Бенрама изравни след подаване на Куфал в 59-ата минута. Алжирецът се разписа още веднъж след прекласен индивидуален пробив в 82-ата минута. Малко преди края обаче Сучек отклони едно центриране в собствената си врата и резултатът бе изравнен за крайното 2:2.