Трабзонспор победи Монако с 4:0 в мач от група H на Лига Европа. Головете за домакините отбелязаха Виктор Уго, Енис Барди, Трезеге, а Маланг Сар си отбеляза автогол.

Първата възможност в мача дойде в 21-та минута, след като Юсуф Фофана бе намерен на границата на наказателното поле и стреля към горния ляв ъгъл, но Урджан Чакър спаси брилянтно в последния момент. В 44-та минута ужасна грешка в защитата на Монако, след като вратарят на Монако подаде в краката на Маланг Сар, но защитникът не внимаваше и топката отиде в собствената му врата - 1:0.

В 48-та минута Бакасетас центрира страхотно от корнер, а Виктор Уго стреля с глава от точката на дузпата и не остави шансове на стража на "монегаските", за да удвои резултата.  В 57-та минута Барди стреля от пряк свободен удар от границата на пеналтерията, а Нюбел се наложи да вади топката за трети път от вратата си. В 69-та минута Трезеге се измъкна добре, напредна, дриблирайки и успя с прецизен удар по тревата да направи резултата 4:0.

С тази победа Трабзонспор са втори с 6 пункта, а със същият точков актив са и Монако, но на трета позиция.