Аталанта завърши наравно 1:1 като гост срещу Спортинг Лисабон в първи двубой от осминафиналите в Лига Европа.

Португалците поведоха с попадение на Паулиньо с удар от наказателното поле след асистентция на Тринкао в 17-ата минута.

Отборът от Бергамо пое инициативата и пропуски в рамките на по-малко четвърт час направиха Емил Холм, Джанлука Скамака и Мартен де Рон. Аталанта изравни чрез шут отблизо на Скамака, дошъл след грешка на домакините шест минути преди края на първата част.

В 42-ата минута отново Джанлука Скамака беше близо до това да се разпише за втори път в срещата в португалската столица.

След почивката Себастиан Коатес от Спортинг и Сеад Колашинац от Аталанта пропуснаха изгодни възможности да се разпишат.

Италианците все още нямат поражение в Лига Европа през настоящата кампания.

Реваншът между двата отбора е насрочен за следващата седмица, а останалите първи срещи от тази фаза на турнира ще се изиграят в четвъртък.