Севиля показа, че плува в свои води в Лига Европа, след като забрави за лошата си форма, в която се намира в Ла Лига и разби с 3:0 у дома ПСВ Айндховен. Срещата беше първи плейофен мач в турнира. Юсеф Ен Нериси откри резултата в продължението на първата част, а пет минути след почивката Лукас Окампос удвои. Крайният резултат оформи Неманя Гудел в 55-ата минута.

Първата опасност в мача беше на сметката на гостите, като Исмаел Сайбари отправи коварен удар, но Боно спаси. В 32-ата минута шут на Иван Ракитич от фал мина покрай вратата. Малко след това Танги Нианзу не успя да вкара с глава.

В продължението на първата част андалусийци откриха резултата. Ен Несири получи коридор за стрелба в наказателното поле и прати топката във вратата на Валтер Бенитес.

Пет минути след почивката Лукас Окампос засече с глава центриране на Оливер Торес за 2:0. Пет минути по-късно Окампос комбинира с Неманя Гудел, а сърбинът с мощен удар вкара за 3:0.

До края на мача ПСВ имаше две добри възможности да намали пасива си, но Веерман на два пъти не успя да се разпише.