Севиля победи Динамо Загреб с 3:1 у дома в първи плейофен мач в Лига Европа. Андалусци решиха всичко в срещата в последните минути на първата част, когато вкараха два гола. Още в 12-ата минута Иван Ракитич се разписа от дузпа, а в 41-ата минута Мислав Оршич изравни. Малко след това Лукас Окампос изведе домакините напред, а първата минута на добавеното време преди почивката Антони Марсиал оформи крайния резултата.

БГНЕС
23 снимки

Първата добра възможност за гол беше пред гостите. В 10-ата минута Бочкай намери Оршич отляво. Фланговият нападател потърси далечния ъгъл, но Боно успя да избие в корнер.

В 12-та минута Севиля поведе. Марсиал беше изведен от Кунде в наказателното поле и отправи удар. Ливакович успя да се намеси и изби, но топката стигна до Папу Гомес, който прехвърли стража, но беше фаулиран от хърватина. Главният рефер беше категоричен - дузпа за домакините. Зад топката застана Ракитич, който вкара за 1:0.

В 26-ата минута гостите организираха опасна контраатака. Адеми проби през центъра и вместо да потърси свой съотборник, опита удар, който мина над вратата. Осем минути по-късно Оршич получи хубав пас от Ристовски в наказателното поле. Нападателят овладя и шутира, но не намери целта.

Севиля отговори с плътен удар от далечна дистанция на Папу Гомес, който срещна тялото на играч на гостите и излезе в корнер.

В 41-ата минута хърватският гранд изравни. Ристовски получи отдясно и потърси на далечна греда Оршич, като Диего Карлош подцени центрирането и позволи на нападателя да овладее с гърди, след което със силен удар матира Боно за 1:1.

Радостта на Динамо обаче трая само две минути. Защитата на гостите не успя да изчисти добре центриране от корнер. Топката се озова на волето на Лукас Окампос, който от десетина метра матира Ливакович за 2:1.

В добавеното време на първата част андалуският тим стигна до трети гол. Домакините организираха опасна контраатака. Топката мина през Окампос, а след това се озова в Папу Гомес. Аржентинецът намери Антони Марсиал отдясно, който с удар в далечния ъгъл матира Ливакович за трети път.

В 54-ата минута Боно на два пъти спаси вратата си от сигурен гол. Първо Лауритсен от 4-5 метра стреля опасно с глава, но мароканецът успя да избие с ръка. Топката се озова в Юрич, който от около метър направи по-трудното и стреля право във вратаря.

В 68-ата минута Окампос опита нестандартен удар в близкия ъгъл, с който се опита да изненада Ливакович, но вратарят внимаваше и изби. В 85-ата минута Мислав Оршич опита опасен удар, но Боно се справи.

Севиля – Динамо Загреб 3:1

1:0 Иван Ракитич (12)

1:1 Мислав Оршич (41)

2:1 Лукас Окампос (43)

3:1 Антони Марсиал (45+1)

Севиля: 13. Боно, 23. Кунде, 20. Диего Карлош, 4. Рекик (50 - 6. Гудел), 19. Акуня, 25. Фернандо (60 - 18. Дилейни), 10. Ракитич, 24. Папу Гомес, 5. Окампос, 11. Ел Хадади (60 - 15. Ен Несири), 22. Марсиал (60 - 21. Торес)

Треньор: Хулен Лопетеги

Динамо Загреб: 40. Ливакович, 28. Теофил-Катерин (46 - 6. Лауритсен), 37. Шутало, 38. Франич, 13. Ристовски, 96. Бочкай, 5. Адеми, 8. Гояк, 39. Юрич (57 - 71. Емрели), 21. Петкович, 99. Оршич

Треньор: Желко Копич