Отборът на Севиля победи с 2:0 Фенербахче у дома в първия осминафинален сблъсък в Лига Европа. Попаденията бяха на Жоан Жордан (56') и Ерик Ламела (85').

бта
24 снимки

В 29-ата минута на срещата Джошуа Кинг от състава на гостите нанесе директен удар, засичайки подаване в пеналтерията. Марко Дмитрович обаче се намеси чудесно, за да запази равенството.

Десет минути по-късно Алекс Телеш овладя подаване около границата на наказателното поле и стреля. Топката попадна в средата на вратата, където стражът на турския гранд спаси.

Жоан Жордан откри резултата в 56-ата минута след изстрел от границата на наказателното поле, който рикошира в защитник на турците и се оплете в мрежата на вратата, пазена от Алтай Байъндър.

Вторият гол падна непосредствено преди края на редовното време. В 85-ата минута Ерик Ламела получи прецизно подаване в наказателното поле от Иван Ракитич и преодоля вратаря с точен удар по земя в центъра на вратата.

Реваншът ще бъде на 16-и март от 19:45 часа в Инстанбул.