Унион Берлин и Унион Сен Жилоа завършиха наравно 3:3 в първи осминафинален мач в Лига Европа. Двата отбора изиграха вълнуващ двубой в Берлин, като оставиха развръзката за реванша след седмица в Белгия.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Гостите излязоха напред в резултата в 28-ата минута. Тогава Виктор Бонифейс отправи силен удар от средна дистанция, с който матира Фредерик Рьонов за 0:1. В 36-ата минута гол на Кевин Бееренс беше отменен заради засада. Три минути преди почивката Йосип Юранович изравни със страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Белгийците отново поведоха в 58-ата минута. Тогава Лоик Лапусин намери Йорбе Вертесен в наказателното поле, а последният с шут в десния ъгъл вкара за 1:2. В 66-ата минута Крисчън Бърджис игра с ръка в наказателното поле, а след намесата на ВАР реферът Орел Гринфелд посочи бялата точка. Зад топката застана Робин Кнохе, чийто удар беше спасен от Антони Морис. Топката обаче отново се озова в защитника, който този път не сбърка за 2:2.

В 72-ата минута Унион Сен Жилоа за трети път излезе напред в резултата. Брадли Нюкооп изведе Бонифейс сам срещу вратаря, а нигериецът вкара втория си гол в мача за 2:3. Крайния резултат оформи Свен Михел минута преди края. Нападателят се възползва от лошо изчистена топка и от няколко метра я прати във вратата за 3:3.