Рома победи Реал Сосиедад с 2:0 на "Олимпико" в първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа. Попаденията за "вълците" бяха дело на Стефан Ел Шаарауи и Мараш Кумбула. Реваншът между двата отбора е след седмица в Испания.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

В първите минути нямаше положения, като Реал Сосиедад опитваше да владее повече топката. В 13-а минута Рома организира страхотна контраатака, при която Карсдорп напредна, а Тами Ейбрахам получи в наказателното поле, при което нападателят веднага центрира, където Стефан Ел Шаарауи завърши по атрактивен начин в противниката врата - 1:0 за Рома. В 22-а минута Такефуса Кубо направи феноменален индивидуален пробив, преодолявайки с лекота Пелегрини, като накрая опита удар от малък ъгъл, но нацели левия страничен стълб на Руи Патрисио. Късмет за Рома!

Десетина минути след това Пауло Дибала овладя топката извън наказателното поле и опита силен удар с левия крак, а Лоренцо Пелегрини изскочи от втора позиция, за да промени посоката на топката, но не успя да уцели вратата. В 42-а минута вратарят на гостите Алекс Ремиро се забави да изчисти топката, а Тами Ейбрахам го пресира добре, но за щастие на Реал Сосиедад до гол не се стигна, тъй като след получилия се рикошет, кълбото премина над напречната греда.

До края на първото полувреме повече чисти голови положения нямаше и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0 за Рома.

В 56-а минута Диего Рико от Сосиедад опита късмета си от разстояние, но Руи Патрисио реагира превъзходно и изби в корнер. Добра реакция на стража на Рома. Появилият се като резерва Андреа Балоти получи чудесен пас от Манчини в 67-а минута, но ударът на италианския нападател се отби от левия страничен стълб на Алекс Ремиро. Късмет за Реал Сосиедад! Седем минути преди края на редовното време гостите организириха чудесна атака, при която последва хубаво центриране, засечено от Микел Мирено, но ударът на осмицата премина на сантиметри от вратата.

В 87-а минута Пауло Дибала изпълни чудесен ъглов удар с левия крак, който бе засечен от Мараш Кумбула, след като защитникът се извиси добре във въздуха и стреля с глава, като не остави шанс на стража на Реал Сосиедад - 2:0 за Рома. В петата минута на добавеното време Диего Рико опита далечен удар, който профуча високо над напречната греда на Руи Патрисио.

Това бе всичко в тази среща и Рома има аванс от два чисти гола над Реал Сосиедад преди реванша в Испания.

Стартови състави:

Рома: 1. Руи Патрисио, 2. Рик Карсдорп, 23. Джанлука Манчини, 14. Диего Йоренте, 6. Крис Смолинг, 92. Стефан Ел Шаарауи, 4. Браян Кристанте, 8. Неманя Матич, 7. Лоренцо Пелегрини, 21. Пауло Дибала, 9. Тами Ейбрахам

Реал Сосиедад: 1. Алекс Ремиро, 15. Диего Рико, 24. Робин Льо Норман, 5. Игор Зубелдия, 18. Андони Горосабел, 4. Асиер Ияраменди, 8. Микел Мерино, 3. Мартин Зубименди, 21. Давид Силва, 14. Такефуса Кубо, 19. Александър Сьорлот