Отборът на Рома победи с 2:0 Славия Прага в мач от Група G на Лига Европа. Италианският тим стигна до успеха с два гола в първото полувреме и така оглави класирането с 9 точки.

Още в първата минута на срещата Едоардо Бове отбеляза красив гол с шут от границата на наказателното поле.

Ромелу Лукаку удвои аванса на "римляните" в 17-ата минута, след като Ел Шаарауи го изведе, а белгийският нападател демонстрира хладнокръвие и реализира от вътрешността на пеналтерията.

Gulliver/GettyImages
13 снимки

В 39-ата минута Мик ван Бюерн опита да изненада стража на Рома с удар от ръба на наказателното поле, който обаче бе уловен от Миле Свилар.

Ромелу Лукаку бе близо до нов гол в 60-ата минута, но шутът му мина на сантиметри от десния страничен стълб. Само три минути след това Ел Шаарауи също пробва с изстрел от дистанция, който срещна напречната греда.

В продълженията на мача Андреа Белоти също имаше отлична възможност да отбележи, но Алвеш Мандус направи отлично спасяване, за да го откаже.