Отборът на Рома победи Шериф Тираспол с 2:1 като гост в мач от Група G на Лига Европа.

В 13-ата минута Дейвид Анкей стреля от границата на наказателното поле, но топката мина далеч от вратата.

Четири минути след това Жоао Пауло също си опита късмета от дистанция, но изпълнението му бе твърде неточно.

В 25-ата минута Браян Кристанте нанесе удар от ръба на пеналтерията, а топката попадна в ръцете на Максим Ковал.

Десет минути след това Джером Нгом овладя добро подаване и стреля от точката на дузпата, но опитът му срещна десния страничен стълб.

В 37-ата минута пък Ел Шаарауи бе близо до отбелязването, но неговият шут бе спасен от стража на Шериф.

Дълбоко в продълженията на първата част Леандро Паредес успя да реализира с удар от границата на наказателното поле.

В 57-ата минута резултатът бе изравнен. Кристиан Товар беше на точното място в точното време, за да овладее отбитата топка и я изстреля в лявата страна на вратата.

Ромелу Лукаку даде нова преднина на Рома, след като проби добре и стреля от вътрешността на наказателното поле.

Четири минути преди края на срещата Андреа Белоти бе изведен добре, но пропусна голяма възможност, шутирайки на сантиметри от лявата греда.

В осмата минута на продълженията Жоао Пауло влезе грубо в краката на играч от Рома и това му донесе директен червен картон. Шериф доигра срещата с човек по-малко.

В другия мач от тази група Славия Прага спечели гостуването си на Сервет с 2:0. Попаденията вкараха Лукаш Масопуст и Иго Огбу.