Рома победи Шахтьор Донецк с класическото 3:0 в мач от 1/8-финалната фаза на Лига Европа и погледна смело към четвъртфиналите на турнира. Капитанът на "римските вълци" Лоренцо Пелегрини (23) откри резултата, а Стефан Ел Шаарави (73) удвои преднината на домакините. Централният защитник на италианския тим Джанлука Манчини (76) направи резултата класически, оформяйки крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

СЛЕДЕТЕ РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ЛИГА ЕВРОПА

"Римските вълци" стартираха по-агресивно, но първата възможност се откри пред гостите. В 5-ата минута Тайсън комбинира с Жуниор Мораеш на границата на наказателното поле, след което първият отправи изстрел, но Пау Лопес улови.

Две минути по-късно Анатоли Трубин се намеси решително след изстрел на Джанлука Манчини в десния страничен стълб, а след това стражът изби влизащата в мрежата топка.

Домакините продължиха да притискат съперника си, но действията на терена не се развиваха във високо темпо и в следващите минути липсваха опасности пред една от двете врати.

В 23-ата минута Рома успя да открие резултата. Педро изведе отлично Лоренцо Пелегрини зад гърба на защитата, след което капитанът хладнокръвно реализира в близкия ъгъл.

Украинският тим можеше да стигне до изравнително попадение след четири минути, но Пау Лопес се намеси решително след удар на Жуниор Мораеш отблизо.

В 31-ата минута Хенрик Мхитарян можеше да реализира много красив гол, но опитът му да прехвърли Анатоли Трубин завърши без успех. Малко след това арменецът бе заменен принудително, след като получи контузия.

Четири минути по-късно Рома можеше да стигне до нов гол. След изпълнение на ъглов удар, Брайън Кристанете продължи с глава към далечната греда, но Мараш Кумбула не успя да засече.

До края на първото полувреме гостите задържаха по-дълго в свое притежание топката, докато домакините се прибраха в своята половина и не допуснаха опасности пред вратата на Пау Лопес.

Гостите стартираха агресивно втората част. Още в първата минута на втората част Тете стреля от дистанция, принуждавайки Пау Лопес да се намесва решително. Малко след това отново бразилецът имаше отлична възможност, но изстрелът му срещна крак на защитник на Рома и излезе в ъглов удар.

В 63-ата минута "римските вълци" можеха да удвоят резултата, но Стефан Ел Шаарави не успя да достгне до подаване на Лоренцо Пелегрини.

Четири минути по-късно Пау Лопес се намеси решително при изстрел отблизо на Жуниор Мораеш.

В 73-ата минута Рома удвои преднината си. Стефан Ел Шаарави направи самостоятелен пробив отляво. Нападателят преодоля двама защитници на гостите, нахлу в наказателното поле, след което елегантно копна топката над Анатоли Трубин. Гостите имаха сериозни претенции за нарушение преди това срещу Исмаили, но главният съдия Артур Диаш не ги уважи, а даде жълти картони на Майкон и Тайсън за претенции.

Три минути по-късно "римските вълци" направиха резултата класически. Лоренцо Пелегрини центрира от ъглов удар в наказателното поле, след което Брайън Кристанте продължи назад с глава, където Джанлука Манчини с глава реализира трети гол във вратата на Анатоли Трубин.

До края на двубоя домакините успяха да запазят аванса и не допуснаха Пау Лопес да бъде застрашен, поглеждайки смело към четвъртфиналите на Лига Европа. Реваншът между двата отбора е следващата седмица, 18 март от 19:55 часа.