Рома продължи към ¼-финалите в турнира Лига Европа, въпреки че отстъпи с 0:1 в реванша от осминафиналите срещу Брайтън, но след категоричната победа с 4:0 в първата среща на "Олимпико" си осигури преминаването към следващата фаза. Единственото попадение във втория двубой бе дело на Дани Уелбек в 37-ата минута.

В 16-ата минута Сердар Азмун се озова на добра позиция, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб. Осем минути след това попадение на Азмун бе отменено поради засада.

Брайтън поведе в 37-ата минута Дани Уелбек, когато стреля от границата на пеналтерията и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на гостите за 1:0.

15 минути след старта на втората част Первис Еступиниан подаде към Симон Адингра. Той отправи удар с глава, който обаче бе неточен. Секунди по-късно Леонардо Спинацола нацели десния страничен стълб с мощно изпълнение.

Снимки: Gulliver/GettyImages
52 снимки

В 71-ата минута Жан Пол Ван Хеке засече центриране от корнер, но ударът му премина над напречната греда. 11 минути по-късно „чайките“ имаха още една ситуация, която бе пропусната от Ансу Фати.

В добавеното време на срещата отново Фати бе намерен в наказателното поле. Този път Миле Свилар показа отличен рефлекс, за да предотврати второ попадение за Брайтън.

В крайна сметка домакините постигнаха почетна победа над Рома, който продължава да мечтае за нов финал, след като миналата година загубиха битката за трофея от Севиля.