Шотландският гранд Глазгоу Рейнджърс продължи със слабото си представяне и в Лига Европа. „Сините” от „Айброкс” записаха първо поражение в групите на втория по сила турнир на Стария континент, губейки от Арис Лимасол с  1:2.

Заради слабите мачове на родна почва, ръководството на Рейнджър уволни своя наставник Майкъл Бийл през седмицата, като в днешния двубой тимът бе воден от временния треньор Стивън Дейвис.

Дори и той обаче, не успя да вдигне тонуса в редиците на шотландците, които инкасираха нова загуба.

Централният бранител Алекс Мукету-Мусунда откри за домакините още в 9-ата минута, а точно след час игра Бабицка удвои за състава от Лимасол. Абдалах Сима успя да върне един гол в 70-ата минута, но за нещо повече от почетна загуба, гостите нямаха сили.

В другия мач от групата Бетис надви Спарта Прага с 2:1, като при стеклите се обстоятелства, след първите два кръга от груповата фаза, всички тимове от група С имат по три точки.