Халфът Дан Битон, който е преотстъпен от Лудогорец, се разписа за Макаби Тел Авив при победата с 2:1 над Сивасспор като гост в среща от втория кръг на Група “I” на Лига Европа. Той се разписа за новия си отбор в плейофа за ШЛ със Залцбург през септември, както и срещу Динамо Брест преди това.

Нигериецът Оларенуейджу Кайоде изведе Сивасспор напред в 55-ата минута, реализирайки на празна врата. Битон изравни от дузпа в 69-ата минута срещу Сиваспор. За нарушението при наказателния удар червен картон получи Самба Камара от тима на домакините. В 74-ата минута Дор Перетц донесе победата на Макаби.

С този успех Макаби събра 6 точки, колкото има и Виляреал, надвил Карабах с 3:1 в другия мач от групата.