Славия Прага победи Рома с 2:0 в двубой от четвърти кръг на група G в Лига Европа.

С победата чехите изравниха по точки „вълците“ от италианската столица Рим – двата тима имат по 9.

Двата гола за Славия отбелязаха Вацлав Юречка и Лукаш Масопуст през второто полувреме.

„Джалоросите“ бяха доста далеч от най-доброто си лице, но остават в чудесна изходна позиция за излизане от групата.

Сега за Славия предстои гостуване на Сигма Оломуц в чешкото първенство. Рома пък го очаква „Дерби дела Капитале“ срещу Лацио.

БТА
12 снимки

Срещата започна доста мудно, като изобилстваха единоборствата. При едно такова, още преди да е изминал четвърт час, играчите на двата тима се спречкаха край тъчлинията. Причината бе закъсняло влизане в краката на Еван Ндика, след което французинът се строполи на тревата и прекара на земята няколко минути.

Чак в 27-ата минута дойде първият шанс в мача, който бе за Славия. Христос Зафейрис намери с дълъг пас Моймир Читил в наказателното поле, а вторият се промъкна между двама и нанесе удар към вратата, който мина високо.

Десет минути по-късно Провод навлезе от крилото към центъра и опита изстрел, но и той пресили опита си.

Началото на втората част бе изключително за домакините от Прага, които поведоха с 1:0. Провод центрира от левия фланг, а Масопуст стреля с глава, но Свилар направи блестящо спасяване. Топката отиде на крака на Хитил, който намери Юречка на около два метра от голлинията и последният не сбърка въпреки опита на Ндика да избие.

Последва силен период за гостите от Рим, за които в игра влезе и Пауло Дибала. Именно аржентинецът можеше да изравни, но с удар от въздуха заби топката в земята и я прати над напречната греда. След една-две минути и за другата звезда на Рома - Ромелу Лукаку, имаше шанс. Белгиецът стреля в аут от малък ъгъл.

Двата пропуска на Рома мигновено бяха наказани от домакините. Лукаш Масопуст намери долния десен ъгъл на Свилар с удар от около 25 метра и увеличи аванса на Славия на 2:0.

FT / Славия Прага - Рома 2:0

1:0 Вацлав Юречка 50`

2:0 Лукаш Масопуст 74`

Славия Прага: Алеш Мандуш, Лукаш Масопуст, Иго Огбу, Томаш Холеш, Давид Дудера, Христос Зафейрис, Оскар Дорли, Ян Борил, Вацлав Юречка, Моймир Хитил, Лукаш Провод

Треньор: Индржих Търпишовски

Рома: Миле Свилар, Зеки Челик, Джанлука Манчини, Диего Йоренте, Еван Ндика, Едоардо Бове, Леандро Паредес, Усем Ауар, Андреа Белоти, Ромелу Лукаку, Стефан Ел Шаарави

Треньор: Жозе Моуриньо