Отборът на Виляреал се наложи с минималното 1:0 като гост на Динамо Загреб в първи мач от четвърфиналната фаза на Лига Европа. Почетното попадение за испанците отбеляза Жерар Морено от дузпа.

Домакините стигнаха до опасна ситуация още в 12-ата минута, когато Теофил-Катрин се включи навреме след центриране от корнер и забоде мощен удар с глава, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

Малко по-късно Алфонсо Педраса отвърна на удара с мощен шут към вратата на Доминик Ливакович, но стражът отрази.

След половин час игра Мислав Оршич вкара топката в мрежата на Виляреал, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради засада.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

В края на първото полувреме видео системата отново бе в центъра на събитията, след като съдията отсъди дузпа за Виляреал. С удара от бялата точка се нагърби Жерар Морено, който бе безкомпромисен и изведе отбора си напред.

През втората част Динамо Загреб имаше своите шансове за изравняване на резултата, но не успя да промени събитията.

Така Виляреал взе минимален аванс преди реванша.