Манчестър Юнайтед продължава с колебливите си изяви, след като започна участието си в Лига Европа с фалстарт срещу Твенте на "Олд Трафорд", като "червените дяволи" завършиха 1:1 срещу нидерландския Твенте.

Getty/Gulliver images
37 снимки

Първото полувреме бе много равностойно, но в 35-а минута Кристиан Ериксен изстреля отскочила топка, попаднала при него в наказателното поле, в горния десен ъгъл на вратата и изведе Манчестър Юнайтед напред в резултата. Твенте натисна през втората част и логичното се случи. В 68-а минута именно Ериксен допусна ужасяваща грешка и Сам Ламерс му отне топката, като нахлу в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, оставяйки безпомощен Онана - 1:1.

Впоследствие "червените дяволи" натиснаха съперника си, но не успяха да вкарат втори гол и двата отбора не успяха да се победят. В следващия кръг на груповата фаза на Лига Европа Манчестър Юнайтед ще гостува на Порто, докато Твенте ще приеме Фенербахче.