Наполи разби с 4:1 като гост Легия Варшава в мач от група С на Лига Европа. Домакините поведоха с гол на Махир Емрели в 10-ата минута. „Партенопеите” стигнаха до обрат през второто полувреме. В 51-ата минута Пьотр Желински изравни от наказателен удар, а в 75-ата минута Дрийс Мертенс изведе гостите напред от дузпа. В 79-ата минута Ървинг Лозано вкара трети гол, а крайният резултат оформи Адам Оунас в края на мача.

С успеха Наполи събра 7 точки и излезе на първо място във временното класиране. Легия е втори с шест точки.

В 10-ата минута Филип Младенович намери Емрели в наказателното поле, който не сбърка за 1:0.

В 49-ата минута Жозуе извърши нарушение в наказателното поле. Наполи получи дузпа, която Пьотр Желински реализира. В 75-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Тогава отново Жозуе фаулира Петаня, а този път Дрийс Мертенс вкара за 1:2.

В 79-ата минута италианският тим стигна до трети гол. Петаня асистира на Ървинг Лозано и мексиканецът бе точен за 1:3.

В края на мача Адам Оунас оформи крайното 1:4.