Отборът на Рома надви Шахтьор Донецк с 2:1 във втора среща от 1/8-финалите на Лига Европа и с краен резултат от 5:1 се класира за следващата фаза на турнира.

БТА
19 снимки

Рома влезе добре в срещата и стигна до първата си възможност за гол още в шестата минута. Борха Майорал бе в добра позиция, но ударът му излетя над вратата на Шахтьор. Домакините отвърнаха с удар на Алан Патрик, който се включи добре в наказателното поле, овладя страхотен пас и стреля, но опитът му бе блокиран от противниковата защита.

След половин час игра бившият футболист на ЦСКА - Жуниор Мораеш, бе изключително близо до откриващото попадение, но ударът му с глава прелетя встрани от лявата греда.

Втората част стартира ударно, след като "вълците" поведоха едва три минути след подновяването на играта. Борха Майорал стигна до отбита топка и стреля с глава, препарирайки стража на Шахтьор.

Украинците отвърнаха след само десет минути, когато Жуниор Мораеш бе на точното място в точното време, за да засече отбита топка и да я прати във вратата на Лопес. В 72-ата минута обаче отново Майорал изведе "вълците" напред с удар от близо.

Това бе и последната интересна ситуация от сблъсъка, който в последните минути просто се доиграваше. В крайна сметка, Рома продължава уверено към четвъртфиналите на Лига Европа, а за Шахтьор Донецк остава битката за шампионата, където диша във врата на лидера Динамо Киев.

Шахтьор Донецк - Рома  КР 1:2 (0:3 в първия мач)
0:1 Борха Майорал 49'
1:1 Жуниор Мораеш 59'
1:2 Борха Майорал 72'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Шахтьор Д: 81. Трубин, 2. Додо, 49. Витао, 4. Кривцов, 22. Матвиенко, 21. Алан Патрик, 8. Антонио, 27. Майкон, 14. Тете, 10. Мораеш, 19. Соломон

Треньор: Луиш Кастро

Рома: 13. Лопес, 3. Ибанес, 4. Кристанте, 24. Кумбула, 37. Спинацола, 42. Диавара, 14. Вилар, 2. Карсдорп, 31. Перес, 11. Педро, 21. Майорал Моя

Треньор: Пауло Фонсека